ТРЕТМАНИ НА ЛИЦЕ И ВРАТ

МИКРОДЕРМОАБРАЗИЈА

Времетраење 30 мин.

Безболна терапија каде со помош на дијамантски прстени се врши пилинг на кожата и со тоа се постигнува нејзино интензивно обновување.
Допринесува кожата да се обнови на следниот начин:
– Ги смалува старечките пеги (хиперпигментации) и малите брчки.
– Ги намалува проширените пори. Стимулира создавање на нов колаген.
– Го подобрува тонусот и текстурата на кожата.


РЕВИТАЛИЗАЦИЈА СО ЦРВЕНА СВЕТЛИНА

Времетраење - 40 мин.

– Ја стимулира лимфатично-венската циркулација, што доведува до подобро и побрзо чистење на кожата истовремено зголемувајќи ги еластичноста, цврстината и флексибилноста на епидермисот.
– Го зголемува нивото на сјајност на кожата поради фактот што мртвите клетки брзо се отстрануваат.
– Ги стимулира клетките кои се задолжени за производство на колаген и еластин.


КРИО ЛИПОЛИЗА НА ЛИЦЕ

Времетраење 20 мин.

Неинвазивен метод кој дава инстант резултати грижејќи се за вашето здравје и лице. Се третираат лице, врат и деколте при што преку ТЕРМИЧКИОТ ШОК се постигнува инстантно затегнување на кожата, се потикнува забрзана
оксигенација на ткивата и раст на колагенот и еластинот.


БИОСТИМУЛАЦИЈА НА ЛИЦЕ

Времетраење 20 мин.

Револуционерна програма која нуди идеално решение за:
– Лифтинг на лице и редукција на брчки
– Тонирање на кожа и циркулација
– Тонирање на мускулатурата
– Лимфна дренажа и хидратациона масажа


МАСАЖА НА ДЕКОЛТЕ, ВРАТ И ЛИЦЕ

Времетраење 40 мин.

Масажа која има смирувачки ефекти и овозможува длабока релаксација и уживање. Надополнета со активните компоненти на DR.GRANDEL ја зголемува микроциркулацијата, ги тонизира мускулите, стимулира производство на колаген, ја зацврстува и затегнува кожата. Покрај терапевтските ефекти оваа масажа има голем удел во борбата против стареењето на кожата.


ULTRASOUND НА ЛИЦЕ

ВРЕМЕТРАЕЊЕ 30 МИН.

Ја обновува, ја храни и ја тонира кожата, ги измазнува малите брчки. Антисептички ефекти – ја подобрува кожата која страда од акни. Третман после кој кожата станува визуелно помлада, еластична и блескава.


MICROCURRENTS НА ЛИЦЕ

Времетраење 30 мин.

Природен лифтинг на лицето на најбезбеден и безболен начин без игли и ножеви, кој помага да се избришат брчките од лицето додека вашата кожа се зацврстува, а вашиот изглед се дефинира.